Ochranné rohy, hrany a proklady

Ochranné rohy, hrany a proklady

Pokud potřebujete zabezpečit své zboží při přepravě co nejkvalitněji, použijte naše ochranné rohy, hrany a proklady. Tento obalový materiál vyrábíme z kartonu i kartonplastu a PE pěny. Ochranné rohy, hrany a proklady se hodí při přepravě citlivých výrobků a výrobků náchylných na poškození, jak jsou např. přístroje, součástky a díly. Ochranné rohy, hrany a proklady využijí také truhláři a prodejny nábytku. Tento obalový materiál vyrábíme na míru!

Ochranné rohy

Pokud potřebujete upevnit nebo svázat přepravované zboží vázací páskou a bojíte se jeho poničení, použijte ochranné rohy. Vyrábíme ochranné rohy z kartonu, kartonplastu a PE pěny. Díky ochranným rohům zabezpečíte svůj nábytek, zrcadla nebo skleněné výplně nebo před rozbitím nebo dalším poškozením. Ochranné rohy slouží jako skvělá ochrana před uštípnutí hrany, poškrábání, prasknutí.

Ochranné hrany

Ochranné hrany se používají při kompletaci zboží na paletě, a slouží jako ochrana hran proti poškození přepravovaného zboží. Kvalitní ochranné hrany také zabraňují poškození zboží již při samotném balení, spolu s vázací páskou a stretch fólií vám bezpečně zafixují zboží na paletě.

Kartonové proklady

Kartonové proklady se používají především při skladování zboží na paletách. Prokládají se jimi jednotlivé vrstvy zboží, případně se umisťují na samotnou paletu, aby se zabránilo poškození a znečištění zboží. Nabízíme kartonové proklady ve třívrstvém nebo pětivrstvém provedení. Pokud potřebujete atypické rozměry kartonových prokladů, neváhejte nás kontaktovat, jsme schopni upravit rozměry kartonu na přání.

Pěnové profily - spolehlivé zabezpečení vašeho zboží

Potřebujete převážet nebo uskladnit produkty a zboží náchylné na poškození hran? Máme pro vás jednoduché řešení, jak své zboží jednoduše chránit. Pěnové profily jsou přizpůsobivé, ohebné a lehké. Velmi snadno se na produkt aplikují.

Proč pěnové profily?

Pěnové profily chrání hrany přepravovaného zboží a zároveň zabraňují vzniku drobných oděrek nebo zmatování na povrchu citlivých produktů během přepravy. Současně také mají výborné tlumící vlastnosti, a právě díky tomu chrání produkty před nárazy a otřesy. Stačí pouze nasadit vhodný profilu na hranu produktu. V kombinaci s obaly z vlnitých lepenek představují skvělé řešení pro přepravu velmi citlivých produktů.

Výhody pěnových profilů

 • dobré tlumicí vlastnosti,
 • lehká a ohebná fixace,
 • jednoduchá úprava na potřebnou délku pomocí nože,
 • nízká hmotnost,
 • možnost opakovaného použití,
 • schopnost si i po stlačení zachovat původní tvar.

Pěnové profily jsou vyrobeny ze 100% recyklovatelného polyethylenu. Díky jejich lehkosti, vysoké odolnosti a ohebnosti jsou perfektním materiálem pro ochranu rohů a hran přepravovaného zboží

Použití pěnových profilů podle tvaru

L pěnové profily

 • Chrání hrany nábytku a různých dalších předmětů před poškozením a tlumí nárazy a zabraňují mechanickému poškození nábytku, jako jsou škrábance či odštípnutí kousku dřeva.
 • Používají se například při stěhování nábytku, nebo do kartonových obalů a krabic jako zajištění nového zboží k převozu z prodejen.
 • Vhodné pro ochranu elektroniky ukládané do obalů a pro zajištění hudební aparatury používané při vystoupeních.
 • Prodávají v různých rozměrech ve dvoumetrových kusech. Avšak můžeme zpracovat i individuální zakázky.

OP pěnové profily

 • Tento druh profilů je vhodný pro hru. Díky vlastnostem polyetylenové pěny, která je lehká a má uzavřenou buněčnou strukturu, umožní začínajícímu plavci udržet se na vodě. Profily OP se mohou také nařezat a použít jako ochranné válce. Pěnové profily jsou plně recyklovatelné a neobsahují škodlivé látky. Materiál je voděodolný a příjemný na dotek, díky čemuž bude seznamování se s plaváním maximálně komfortní. Navíc při hře s těmito předměty ve vodě i na suchu se děti nezraní.
 • Ochranu nábytku při stěhování či dalších předmětů, jako je například elektronika, lze využít také další druhy gumových profilů.
 • OP profily z pěnové gumy jsou dodávány v několika průměrech, vždy po dvoumetrových kusech. Pokud však zákazník vyžaduje větší odběr zboží jiných rozměrů, je možná individuální domluva. Vyrobíme pěnové profily na zakázku.

R pěnové profily

 • Jedná se o pásy z polyetylenové pěny s obdélníkovým průřezem, které se používají zejména na oddělení dvou předmětů při přepravě k ochraně před jejich vzájemným kontaktem a třením. Pomohou také zajistit citlivé části předmětů, například elektroniky před uložením do kartonových obalů. Jsou potřebné při balení nového zboží citlivého na otřesy.
 • Jsou dodávány ve dvoumetrových kusech, ale snadno je nařežete na menší díly podle potřeby. Pokud vám nevyhovují nabízené rozměry, můžeme vyrobit pěnové profily na přání zákazníka.

RS pěnové profily

 • Jsou speciálním typem pěnových profilů, jež jsou ideální na ochranu skla a skleněných částí předmětů. Jsou vyrobeny z odolného pružného materiálu, který je ohebný, tudíž je možno profily RS používat i na různě zaoblená skla. Zmírňují otřesy, zabraňují poškrábání skla a dalším poškozením, jako například prasknutí.
 • RS pěnové profily na míru.

U pěnové profily

 • Slouží k zabezpečení hran nábytku při stěhování a různých předmětů při přepravě. Předcházejí otloukání hran a rohů a v případě předmětů náchylných na otřesy, třeba elektroniky, tlumí otřesy, které by je mohly poškodit.

W pěnové profily

 • Chrání nábytek a různé další předměty před poškozením.
 • Ochrana hran a rohů přepravovaného zboží. Polyetylenová pěna je vysoce pružný, ohebný a odolný materiál, který spolehlivě tlumí nárazy a předchází závadám způsobeným při přepravě různých výrobků.
 • Lze používat opakovaně.

Stejně jako u ostatních pěnových profilů, také tyto se prodávají ve více rozměrech. Avšak pokud vám nabízené rozměry nevyhovují, není problém vyrobit W profily na zakázku. V případě větší objednávky vám rádi zpracujeme cenovou nabídku, neváhejte se na nás obrátit.

Vlastnosti pěnových profilů

 • odolnost proti vlhkosti a zápachu
 • vysoká chemická odolnost
 • dobré izolační vlastnosti
 • vysoká odolnost proti oděru
 • zdravotní nezávadnost
Výroba a prodej obalů

Náš sortiment obalového a spotřebního materiálu je naprosto nezbytný k bezchybnému chodu všech maloobchodních, velkoobchodních podniků, hotelů, stejně tak i nemocnic, úklidových firem a výrobních závodů. Pro naše spotřebitele jsme vždy moderním a ekologickým řešením v otázce obalových technik.

Proč nakupovat u nás?

Profesionalita
Flexibilita
Široký sortiment
Dlouholeté zkušenosti
Seriózní jednání
Individuální přístup
Atraktivní ceny
Znalost trhu

Informace o GDPR

Rychlý kontakt

Komenského 2
334 42 Chlumčany

Jan Tamáš
tel: 774 736 880
tamas@hanzpauler.cz

Kateřina Tamášová
tel: 774 736 881
fakturace@hanzpauler.cz